Football/Soccer Session (Moderate): 16.09.02 U14 (Start Time: 2016-09-02 14:00:00)

Profile Summary

Billy Abbott
Name: Billy Abbott
City: Huddersfield
Country: United Kingdom
Rank: Elite – 5 points
Membership: Adult Member
Sport: Football/Soccer
Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Passing and receiving in four grids. Podania i przyjęcia w czterech polach.

See the guidance at the top of this page to understand why you are not seeing interactive Football/Soccer images.

Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Passing and receiving in four grids. Podania i przyjęcia w czterech polach.
Save Image: Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Passing and receiving in four grids. Podania i przyjęcia w czterech polach.

Passing and receiving in four grids. Podania i przyjęcia w czterech polach. (35 mins)

1. Warm up. Rozgrzewka (20')

a) Around a square. Po kwadracie.

b) Hold Partner. Z oporem.

c) Warm up plus passing and receiving in four grids. Rozgrzewka plus podania i przyjęcia w czterech polach

Four 15m squares. Five to eight Players work in each group with two balls per group. On the coaches signal the Players move as above. All the variations used in exercise one can be used. Cztery kwadraty 15m, w których znajdują się od pięciu do ośmiu Zawodników z dwoma piłkami. Na sygnał Trenera Zawodnicy poruszają się jw. Inne warianty z pierwszego ćwiczenia można tu zastosować.

2. Agility. Zwinność (15')

a) Dot F/B. Kropki P/T. 6x

b) 180 4x 2F/1B/3F i 4x 2F/1S/3F


Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): 1st phase Playing out of the back. I faza wyprowadzenia.

See the guidance at the top of this page to understand why you are not seeing interactive Football/Soccer images.

Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): 1st phase Playing out of the back. I faza wyprowadzenia.
Save Image: Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): 1st phase Playing out of the back. I faza wyprowadzenia.

1st phase Playing out of the back. I faza wyprowadzenia. (10 mins)

3. 1st phase Playing out of the back 6v3. I faza wyprowadzenia 6v3 (10')

Reds 10 passes is 1 point. Blues if they win the ball and make 3 passes also 1 point. Only passes from one side to another count. Czerwoni 10 podań to 1 pkt. Niebiescy jak odzyskają piłkę i wymienią 3 podania 1 pkt. Tylko podania z jednego boku trójkąta na inny się liczą do sumy.


Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Szybki atak.

See the guidance at the top of this page to understand why you are not seeing interactive Football/Soccer images.

Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Szybki atak.
Save Image: Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Szybki atak.

Szybki atak. (10 mins)

4. Szybki atak (10')

Ćwiczenie odbywa się na boisku typu orlik. Jest trzech Napastników i trzech Obrońców. Na bramce stoi Bramkarz. Napastnicy ustawia się w okolicach połowy boiska (25m od bramki), a jeden z Obrońców ustawia się na linii pola karnego. Za plecami Napastników ok 8-12m stoi pozostała dwójka Obrońców, którzy po dotknięciu piłki przez Napastników wracają szybko do obrony. Ich zadaniem jest ja najszybciej pomóc Partnerowi z Drużyny, który zaczyna na linii pola karnego.

Atak kończy się w momencie:

- strzelenia bramki,

- popełnienia faulu przez któregoś z Napastników,

- wyjścia piłki poza polem,

- dotknięcia piłki trzy razy przez Obrońcę lub po podaniu do Partnera.

Po sześciu atakach Drużyny zamieniają się rolami. Ćwiczenie kończymy po tym jak obie Drużyny wykonają 12 ataków. Po każdym ataku rotujemy Zawodnika, który zaczyna na linii pola karnego. W drugiej serii gier po każdym ataku wszyscy Zawodnicy w poszczególnych Drużynach zamieniają się pozycjami.

Po ćwiczenia zadajemy otwarte pytania, żeby wspólnie z Zawodnika zrozumieć, jaki jest najbardziej efektywny sposób szybkiego ataku, biorąc pod uwagę prowadzenie piłki, dryblingu, podania, przyjęcia piłki jak i sam strzał na bramkę.

Inne warianty:

- Po odbiorze piłki Obrońcy muszą przejść połowę boiska z piłką pod kontrolą lub podać piłkę przez jeden z dwóch bramek ustawionych na linii środkowej boiska.

- Napastnicy nie mogą wymienić więcej niż dwa lub trzy razy.

- Trzech Napastników przeciwko Dwóch Obrońców rozpoczynających na linii pola karnego i trzeciego Obrońcy, który zaczyna ćwiczenie z tyłu.

Cele ćwiczenia:

- Umocnienie prawidłowego wykonania podstawowych umiejętności prowadzenia, podania, przyjęcia piłki i strzelenia bramek. Wszystko w jak najszybszym tempie.

- Stworzenie prawidłowych nawyków dla kontrataku; Np. rozpoczynając atak od podania piłki w kierunku bramki Przeciwnika w linię biegu Partnera, przyjęcia piłki w ruchu, używanie dłuższych bezpośrednich podań zamiast dużo krótkich i przyjęcia piłki przed podaniem.

- Nauka czytania gry: Nauczenie się, kiedy podać piłki a kiedy nie. Zawsze bierzemy pod uwagę zachowanie się trójki Obrońców, którzy mają największy wpływ na kierunek ataku.

- Szukanie okazji do przeprowadzenia efektywnego ataku. Trzy ofensywne działania są lepsze niż cztery. Po przeprowadzeniu piłki w kierunku Obrońcy podajemy piłkę w linię biegu któregoś z Partnerów ustawionych po obu stronach. Jeśli Zawodnik otrzymujący takie podanie odda strzał z bezpiecznej odległości zapewni On udane zakończenie szybkiego ataku.

Efektywne pytania:

Który z Napastników powinien mieć piłkę na początek ataku? Zależy od ustawienia trzech Obrońców. Na ogół powinien to być Środkowy Napastnik, ponieważ ma On najkrótszy dystans do pokonania, żeby zdobyć bramkę i ma lepsze opcje do podania piłki.

Jak powinien Środkowy Napastnik zapoczątkować atak, podaniem czy prowadzeniem piłki? Podanie na skrzydło od razu zwolni atak i da szansę Obrońcą na powrót. W momencie, kiedy Napastnik prowadzi piłkę w kierunku Obrońcy, ale lekko w lewą lub prawą stronę zmusza On Obrońcy, żeby opuścił środkową część boiska. Potem trzeba podać piłkę w drugą stronę boiska (bardziej odsłoniętą). Zawodnik otrzymujący takie podanie ustawiony jest bliżej bramki, żeby mieć lepszą pozycję do strzelenia bramki.

Kiedy jest najlepszy moment na podanie piłki? W momencie, kiedy Obrońca chce odebrać piłkę trzeba podać piłkę w linię biegu Partnera. Odpowiedni timing tego podania, czyli nie za szybko, nie za wolno uniemożliwi Przeciwnikowi na skuteczną obronę całej akcji.

Co powinien wziąć pod uwagę Środkowy Napastnik przed podaniem piłki? Nie tylko bierzemy pod uwagę ustawienie Środkowego Obrońcy, ale również zachowanie i odległość pozostałych Obrońców. Bierzemy też pod uwagę czy można bezpiecznie podać piłkę do któregoś z Partnerów i który z Nich jest lepiej ustawiony. Kto


Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Szybki atak 4v2 na trzy Zespoły.

See the guidance at the top of this page to understand why you are not seeing interactive Football/Soccer images.

Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Szybki atak 4v2 na trzy Zespoły.
Save Image: Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Szybki atak 4v2 na trzy Zespoły.

Szybki atak 4v2 na trzy Zespoły. (30 mins)

5. Szybki atak 4v2 na trzy Zespoły (30')

Trzy Zespoły po czterech Zawodników grają na boisku do piłki nożnej 7v7 (50-65x30-45m) lub 8v8 (70x60m) Na wcześniej umówiony sygnał wizualny obie Drużyny atakują wyznaczone bramki. Bramki te bronią neutralni Bramkarze i po dwóch Graczy z pozostałej Drużyny, którzy zaczynają akcję na „16” i mają za zadanie przejąć piłkę i przeprowadzić pod kontrolą lub podać do Partnera przez linię środkową boiska. Wygrywa Zespół, który pierwszy strzeli bramkę. Drużyny atakują 6 razy, po 3 na każdą bramkę. Po każdej akcji następuje pełny odpoczynek. Po sześciu atakach Drużyny zamieniają się i kończymy grę w momencie, kiedy każdy Zespół bronił sześć razy i atakował dwanaście.

Inne warianty:

- W momencie, kiedy Napastnicy zaczynają akcję, Obrońcy, którzy mogą być ustawieni na środkowej linii, na linii końcowej boiska lub 10m za linią boczną stają się aktywni.

- Atak zaczyna się na lewym lub prawym skrzydle w polu 15x15m, który styka się z linią boczną lub/i z linią środkową boiska.

Efektywne pytania:

Opowiedz mi, w jaki sposób wykonać podanie podczas szybkiego ataku. Najlepsze są podania prostopadłe lub diagonalne zagrane w tempo biegu Zawodnika bez piłki, który wbiega na wolne pole. Podania wszerz boiska lub długie prowadzenie piłki pozwalają Obrońcą czas na zorganizowanie się. Zamiast myśleć, co należy zrobić w momencie przyjęcia piłki, Zawodnik powinien być skoncentrowany przez całą akcję i przed przyjęciem powinien już wiedzieć, co musi następnie zrobić z piłką. Pozwoli to na częste podania bez przyjęcia.

W jaki sposób powinno się przyjąć piłkę podczas szybkiego ataku? Zawodnik i piłka muszą być cały czas w ruchu. Piłkę powinno przyjąć się ta, żeby akcja nie straciło tempo.

W jaki sposób powinno oddać się strzał, żeby zakończyć szybki atak? Większość strzałów będzie bez przyjęcia.

Co powinni zrobić Obrońcy, którzy grają w mniejszości (2v4)? Pierwsza myśl powinna być opóźnienie akcji. Obrońca powinien towarzyszyć Przeciwnika z piłką jak najdłużej i zmusić Go do podania piłki na skrzydło. Wtedy Obrońcy odprowadzają akcję jak najdalej od swojej bramki.

Cele ćwiczenia:

- Pamiętać o głębi ataku.

- Starać się grać szybko do przodu i jak najmniej podań wszerz boiska.

- Próbować grać bez przyjęcia jak najczęściej.

- Nabywanie doświadczenia w zdobywaniu bramek.

- Obrońcy uczą się opóźniać i odprowadzać akcję do boku.


Arrow Large Line Straight 2px Arrow Medium Right
Movement
Arrow Large Line Straight 2px Arrow Medium Right
Custom Movement
Arrow Large Line Straight 2px Arrow Medium Right
Dribble
Arrow Large Line Straight 2px Arrow Medium Right
Pitch Line 1

To link this page so that even non-Members can see it, copy paste this URL

Animation Controls (PCs, Macs, Laptops):

Play animation
Play step-by-step
Repeat (toggle)
Full Screen
Pause
Stop

Back/Forward: Drag timeline button