Football/Soccer Session (Beginner): 19.08.27 U11 (Start Time: 2019-08-27 10:00:00)

Join today
Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): 2v1 z kontratakiem.

See the guidance at the top of this page to understand why you are not seeing interactive Football/Soccer images.

Save Image: Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): 2v1 z kontratakiem. Create Video:

2v1 z kontratakiem. (20 mins)

1. 2v1 z kontratakiem. (10')

Gramy 2x3' i 1' pomiędzy. Przez 2' jedna dwójka atakuje na przemian 10m bramki oznaczone pachołkami, które broni jeden Zawodnik. Po przekroczeniu połowy Drugi Obrońca może wejść na pole w swojej połowie. Po przechwycie, Obrońca zagrywa piłkę do swojego Partnera na drugiej połówce i Zawodnik ten z kolei próbuje przeprowadzić piłkę przez linię końcową. Po stracie piłki Napastnicy powinni jak najszybciej odzyskać piłkę w swojej połówce. Bramkę zaliczamy, kiedy Zawodnik przeprowadzi piłkę pod kontrolą przez bramkę Przeciwnika. Po 2' Zawodnicy zmieniają się rolami. Rzuty wolne wykonujemy nie mniej niż 3m od linii końcowej.

2. Przygotowanie fizyczne (10')

a) Dot DJ,

b) 3 cone 2F/3B i 2F/3S

Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Trzy minutowa strzelanka.

Save Image: Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Trzy minutowa strzelanka. Create Video:

Trzy minutowa strzelanka. (15 mins)

3. Trzy minutowa strzelanka (5')

Dzielimy Dzieci na dwuosobowe Zespoły. Potrzebujemy dodatkowe piłki do tego ćwiczenia. Drużyna, która strzeli więcej bramek w ciągu 3' wygrywa. W celu udoskonalenia przyjęcia niedokładnych piłek nie pozwalamy na strzały powyżej wysokości barek. W zależności od stopnia zaawansowania grupy można uzyć dwóch piłek.

4. Tj. 1 (10')

Save Image: Football/Soccer Session Plan Drill (Colour): Przeprowadzenie piłki przez jedną z bramek. Create Video:

Przeprowadzenie piłki przez jedną z bramek. (60 mins)

5. Rondos. Dziadki (15')

a) 4+1v2 in a 12m square.

A Red in the middle 2m square. Czerwony w środkowym kwadraciku 2m.

b) 3v1 in a 12m square. 3v1 w kwradracie 12m.

Possesion game in a 3v1 square. After 8 passes shoot to goal. Gra na utrzymanie 3v1. Po 8 podaniach strzał do bramki.

6. Przeprowadzenie piłki przez jedną z bramek (15')

Oficjalne zasady gry 3v3 tylko, że zamiast oddanie strzału trzeba wprowadzić piłkę pod kontrolą przez jedno z bramek.

Inne warianty:

- Zawodnik, który przeprowadza piłkę musi wykonać zwód typu Zidane. Zmusza to Zawodników do szukania więcej miejsca i stworzenia lepszych sytuacji bramkowych.

- Bramkę zaliczamy tylko wtedy, kiedy każdy Zawodnik co najmniej raz dotknął piłkę.

- Bramkę zaliczamy tylko wtedy, kiedy każde podanie było po ziemii lub do wysokości kolan. Atak będzie przez to szybsze i bardziej efektywne.

- Od momentu odzyskania piłki do strzelenia bramki, Drużyna musi wykonać co najmniej jedno wyższe podanie. Poprawia to przyjęcie piłki.

- Bramkę zaliczamy tylko wtedy, kiedy cały Zespół będzie w strefie, z którego może strzelić bramkę. Zachęca to wszystkich Zawodników do strzelenia bramki.

- Żeby zadbać o równowagę pomiędzy obroną i atakiem, jeden Zawodnik musi być w innej strefie w momencie, kiedy Drużyna strzeli bramkę. Zawodnik jest wtedy gotowy przerwać ewentualny kontratak przy stracie piłki.